hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... VGM burs sonuçları açıklandı! 2021 VGM burs sonucu sorgulama

  Son dakika... VGM burs sonuçları açıklandı 2021 VGM burs sonucu sorgulama
  expand

  KYK burs sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte VGM burs sonuçları için bir engel kalmadı. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları genellikle KYK sonuçları duyurulmadan açıklanmıyor. Kısa süre önce KYK sonuçlarının ilan edilmesinin ardından gözler bu kez VGM sonuçları açıklamasına çevrilmişti, beklenen açıklama geldi.. Peki, VGM burs sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği almak isteyen öğrenciler geçtiğimiz günlerde başvurularını gerçekleştirmişti. Başvuru sürecinin sona ermesinin hemen ardından sonuçlar ile ilgili gelecek resmi açıklamalar beklenmeye başlanmıştı, o açıklama bugün geldi. İşte süreçte son durum...

  VGM BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI! İŞTE VGM BURS SONUCU SORGULAMA

  15 Kasım’da başvuruların sona ermesinin ardından değerlendirme işlemi başladı. KYK burs sonuçlarının açıklanmasının ardından VGM burs sonuçlarının açıklanmasının önünde bir engel kalmadı. Bu kapsamda VGM burslarının da Aralık ayının son haftasında açıklanması bekleniyordu. Son haftaya kalmadan sonuçlar erişime açıldı.

  VGM BURS SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow