hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON GÜN! YKS ek tercih kılavuzu ve boş kontenjanlar... 2021 YKS ek yerleştirme saat kaçta bitiyor?

  SON GÜN YKS ek tercih kılavuzu ve boş kontenjanlar... 2021 YKS ek yerleştirme saat kaçta bitiyor
  expand

  YKS 2021 ek tercih süreci 20 Eylül’de ÖSYM tarafından başlatıldı. Ek tercih ücretini yatırarak tercihlerini yapacak olan adaylar ardından sonuçlar için geri sayıma geçecek. Peki, YKS ek tercih ne zaman, saat kaçta bitecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS 2021 ek tercihleri başvurusu bugün başladı Yaklaşık 3 gün devam edecek başvurular için boş kontenjanlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından paylaşıldı. Peki, başvurular hangi tarihte sona erecek?

  YKS EK TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BİTECEK? İŞTE SON GÜN!

  Kurumdan yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre ek tercih başvuruları 23 Eylül 2021 Perşembe günü saat 23:59’da sona erecek. Başvurular ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden alınacak.

  AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM’den ek tercihlerle ilgili yapılan açıklama ise şöyle; 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

  Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri,20 Eylül 2021 tarihinde (bugün) saat 10.00’da başlayacak, 23 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

  2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

  Ek yerleştirme işlemleri, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow