hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sosyalist akademisyen FETÖ iddiasıyla açığa alındı: OHAL fırsatçılığı

  Sosyalist akademisyen FETÖ iddiasıyla açığa alındı: OHAL fırsatçılığı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Tunceli Üniversitesi Rektörlüğü, akademisyen Candan Badem'i Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında 3 ay süreyle görevden uzaklaştırdı. Sosyalist olmasıyla bilinen Doç. Dr. Badem bu kararı, "OHAL fırsatçılığı" diye niteleyerek, “Ateist ve Marksistim, benden nasıl Fethullahçı çıkaracaklar merak ediyorum” diye tepki gösterdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  OHAL kapsamında akademide FETÖ'cü iddiasıyla görevden uzaklaştırmalara bir yenisi de Tunceli Üniversitesi'nde eklendi. Ancak tuhaflık şuradaki, FETÖ'cü olduğu iddiasıyla rektörün görevden aldığı doçent, Marksist görüşleriyle bilinen ve sol siyasette iyi tanınan Doç. Dr. Candan Badem.

  'MİT'i bombalayıp Hakan Fidan'ı alıp geleceksin' demiş'

  Sol Haber'in haberine göre, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Candan Badem, 1 Ağustos'ta Tunceli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 3 ay süreyle görevden uzaklaştırdı.

  Bu kararın ardından sosyal medyadan paylaşımlarda bulunan Badem, "Tunceli Üniversitesi Rektörü hakkımda başlatılan disiplin soruşturmasını bahane ederek 3 ay süreyle beni de görevden uzaklaştırdı. OHAL fırsatçılığı bu. Hakkımdaki disiplin soruşturmasının konusunu bilmiyorum. Beni neye iliştirecekler merak içindeyim. Rektörle tartışmalarımdan dolayı mı acaba?" ifadelerini kullandı.

  Yaşar Büyükanıt sessizliğini bozdu

  15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlayan açığa alma dalgası ile görevden uzaklaştırılan Doç. Dr. Badem dün de İMC TV'de Banu Güven’le Artı Haber’e konuk oldu ve yaşadıklarını aktardı. Badem, önce bölüm başkanlığından alındığını, sonrasında başlatılan bir disiplin soruşturması gerekçe gösterilerek 3 ay süreyle görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kendisine sözlü olarak, bu soruşturmanın "FETÖ" kapsamında olduğunun iletildiğini belirten Badem, hiçbir İslami gruba sempati duymadığını, Gülen cemaatiyle de hiçbir zaman yollarının keşişmediğini, üniversite yıllarından beri sol-sosyalist, Marksist görüşlü bir insan olduğunu belirterek büyük bir şok yaşadığını söyledi. Badem, “Ateist ve marksistim, benden nasıl Fethullahçı çıkaracaklar merak ediyorum” ifadelerni kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow