Sözleşmeli personel kadroya alınacak mı? Cumhurbaşkanı'ndan açıklama geldi

Sözleşmeli personel kadroya alınacak mı? Cumhurbaşkanı'ndan açıklama geldi

Sözleşmeli personel alımı sistemi bir süredir uygulanmaya devam ediyor. Ay sonunda sözleşmesi sona erecek personellerle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan son dakika açıklaması geldi. Peki, sözleşmeli personeller kadroya alınacak mı?

Malezya’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözleşmeli personellerin kadroya geçme durumuyla ilgili önemli bilgiler verdi. İşte Cumhurbaşkanı’na sorulan soru ve sözleşmeli personeli yakından ilgilendiren o açıklama


SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇECEK Mİ?


Sözleşmeli personel konusu var. Bu ayın sonunda 19 bin 500 personelin sözleşme süresi bitecek. Bu sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi durumu var mı?


Cumhurbaşkanı Erdoğan; Personel noktasında biz sürekli alımları devam ettiriyoruz. Şu anda Sağlık Bakanlığı ciddi bir personel alımına yönelik adım attı. Aynı şekilde Milli Eğitim’de yine ciddi sayılabilecek bir sayı planlandı. Yalnız dedik ki takvimi iyi ayarlayalım. Diğer bakanlıklarda da yine benzer şeyler var. Sözleşmeli personel olarak niye bunu değerlendiriyoruz? Sebebi şu; bir tarafta aldığımız elemanın “Ben nasılsa artık kadroluyum, yan gel yat” mantığıyla hareket etmesi var. Ama diğer tarafta da işi sıkı tutma anlayışı var. Bunlara dayalı olarak bu tür adımları atıyoruz. Ama personel alımında bir taraftan tabi emeklilik süreci, emeklilikten doğan o boşlukları doldurma süreci de söz konusu. Buralarda bizler insanımızı değerlendirme açısından gerekli adımları atmaya devam edeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS