SP'de Mustafa Kamalak bırakıyor, Temel Karamollaoğlu geliyor

SP'de Mustafa Kamalak bırakıyor, Temel Karamollaoğlu geliyor

Saadet Partisi (SP) 6. Olağan Büyük Kongresi, 30 Ekim 2016 tarihinde yapılacak. Genel başkan adayı olarak ise Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu gösterildi.

SP 6. Olağan Büyük Kongresi’nin 30 Ekim 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.


SP'den yapılan açıklamada şöyle denildi: Yüksek İstişare Kurulu’nun 21 Ekim’de yaptığı toplantıda 6. Olağan Büyük Kongre'ye tek liste ile girilmesi kararının alındığı kaydedilerek, “Öncelikle 5 yıldan beri partimiz genel başkanlığını yürüten Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Kamalak Beyefendiye camiamız ve milletimiz adına teşekkür etmeyi önemli bir görev ve vecibe saymaktadır. Kurulumuzca yapılacak kongreye yeni bir genel başkan adayı ile gidilmesi uygun görülmüştür.


Bu sebepten dolayı büyük kongremiz; yeni bir genel başkan, Genel İdare Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerini seçme görevini sahip olduğu yüksek şuur ve sadakatle ifa edecektir. Büyük kongremizin mensuplarının bu görevleri milletimiz için en başarılı bir şekilde yerine getireceğinden emin bulunuyoruz. Yüksek İstişare Kurulumuzun bugün yaptığı toplantıda, Saadet Partisi'nin en kısa zamanda en büyük parti olmasının temini için gereken bütün ‘çelikleşme’ ve ‘yeni hamle’ çalışmalarını planlı ve programlı bir şekilde yapmak hususlarında elinden gelen gayreti göstereceği inancıyla yeni genel başkan olarak Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu Bey'in uygun olacağı kararlaştırmıştır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS