Sur'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Sur'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır' ın Sur ilçesi'nde 4 gündür uygulanan sokağa çıkma yasağının, bugün saat 15.30 itibariyle kaldırıldığı bildirildi.

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nin 3 mahallesindeki sokağa çıkma yasağı bugün saat 15.30'den itibaren kaldırıldı.


Diyarbakır Valiliği, merkez Sur İlçesi'nin Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde ve Gazi Caddesi ile Yenişehir İlçesi'nin Feritköşk ve Dicle mahallerinde 10 Ekim Cumartesi günü saat 0500'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti.


Önceki gün Yenişehir İlçesi'ndeki mahallelerde yasağın kalkmasının ardından dün Sur İlçesi'nin 3 mahallesinde yasak kalktığı, 3 mahallede de yasak devam etti.


Diyarbakır Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada Sur İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı süren 3 mahallede yasağın kaldırıldığını duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:


"İlimiz Sur ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz merkez Sur İlçesi'nde Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde ve Gazi Caddesinde) ve Yenişehir İlçesi'nde (Feritköşk ve Dicle mahallerinde) 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 05.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yapılan çalışmalar sonucunda Yenişehir ilçemizde (Feritköşk ve Dicle mahallerinde) 10 Ekim 2015 günü saat17.00 itibariyle, Sur ilçesi Sur içinde kalan Dabanoğlu, Cemal Yılmaz ve Cevat Paşa mahallelerinde 12.10.2015 Pazartesi günü saat 20.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştı. Çalışmaların tamamlandığı Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş mahallelerinde ve Gazi Caddesinde de 13 Ekim 2015 Salı günü saat 15.30 itibariyle sokağa çıkma yasağı kaldırılmış olup, Sur ve Yenişehir ilçelerinde bazı mahalleleri kapsayan sokağa çıkma yasağı tamamıyla son bulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS