Suriyeli çocuğu döven zanlı serbest bırakıldı

Suriyeli çocuğu döven zanlı serbest bırakıldı

Suriyeli çocuğu döven zanlı serbest bırakıldı

İzmir'de küçük yaştaki Suriyeli bir çocuğu darp ettiği iddiasıyla emniyete alınan zanlı Musa D. "kasten yaralama, küçük yaşta çocuğa kötü muamele" suçlarından yargılanmak üzere adliyeye sevk edildi. Musa D, gazetecilerin "Vicdanınız sızladı mı?" sorusuna "Çok pişmanım, özür dilerim" şeklinde cevap verdi. Zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kemeraltı İpek Pazarı Caddesi'ndei bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan darp olayın ardından ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürülen 36 yaşındaki Musa D, "Kasten yaralama, küçük yaşta çocuğa kötü muamele, toplumda infial yaratmak, kendini koruyamayacak kişiye saldırı" gibi suçlamalarla İzmir Adliyesi'ne sevk edildi.

"Çok pişmanım, özür dilerim"

Zanlı Musa D, gazetecilerin "Vicdanınız sızladı mı?" sorusuna "Çok pişmanım, özür dilerim" şeklinde cevap verdi.

Musa D (36), savcılık sorgusundan sonra mahkemeye çıkarıldı.

İzmir 7. Sulh Ceza Hakimliğince savunması alınan Musa D, ifadesinde, olaydan bir süre önce, mağdur çocuğun, çalıştığı iş yerine verilen siparişleri müşterilere götürdüğü esnada elektrikli bisikletinin el frenini çalıştırarak, kendisini yere düşürdüğünü iddia etti.

Elektrikli bisikletini devirdiği için çocuğa kızdığını ancak dilini anlamadığı için kendisiyle anlaşamadığını anlatan Musa D, "Sonra yine öğleden sonra tavuklu pilav servisi götürdüğüm sırada yine gelip bana dalaştı. Başımda bulunan kepi yere attı. Sinirlendiğimden, çocuğun koltuk altından tutarak havaya kaldırıp yere attım. Orada bulunan esnaf bu duruma tepki gösterdi. Olay nedeniyle pişmanım" diye konuştu.

Serbest bırakıldı

Hakim, çocuğa karşı kasten yaralama suçundan şüpheli Musa D'nin, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Böyle bir şey kabul edilemez. Şiddete sıfır tolerans diyoruz. Bir çocuğa karşı yapılan bu davranış asla kabul edilebilecek bir şey değil, insanlık dışı" ifadelerini kullandı.

Bakan Ramazanoğlu, ailesinin durumu bilinmeyen çocuğun kimsesiz olması halinde koruma altına alınacağına dikkat çekti.

Suriyeli çocuğu darp eden esnaf konuştu

Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda seyyar satıcılık yapan Zanlı Musa D'nin, kovalayarak yakaladığı çocuğu havaya kaldırıp yere fırlatışı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansımıştı.