hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Suruç saldırısındaki canlı bomba yeleği Gaziantep'tekiler ile aynı

  Suruç saldırısındaki canlı bomba yeleği Gazianteptekiler ile aynı
  expand

  Suruç'ta 32 kişiyi öldüren canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün üzerindeki "canlı bomba yeleğinin", Gaziantep'te 13 Ekim 2014'te düzenlenen operasyonda ele geçirilen IŞİD'e ait "canlı bomba yelekleri" ile aynı olduğu belirtildi. Söz konusu operasyonda ele geçirilen bu bombalı yeleklerin IŞİD'in Suriye gümrük sorumlusu olduğu ileri sürülen İlhami B.'ye bağlı kişilerce hazırlandığı ifade edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Suruç'taki canlı bomba saldırısını gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün, Diyarbakır'daki HDP mitinginde bombalı saldırıyı düzenleyen Orhan G. ile Suriye'de IŞİD kamplarında birlikte bomba eğitimi aldıkları belirtildi.

  Arınç'tan HDP iması: "Suruç'ta neden HDP'li yönetici yoktu?

  Alagöz'ün babasının Emniyete 23 Mayıs 2015'te oğlunun Suriye'ye giderek IŞİD'e katıldığını bildirmesi üzerine, Alagöz'ün bu tarihten itibaren emniyette "Terör nitelikli kayıp şahıs" olarak aranma kaydının bulunduğu öğrenildi.

  Şanlıurfa Suruç'ta bombalı saldırı

  IŞİD'in her türlü silah, mal ve insan kaçakçılığını IŞİD Suriye gümrük sorumlusu İlhami B.'ye bağlı kişiler üzerinden yaptığı tespit edildi. İlhami Balı'nın adamlarının hem Suruç'taki saldırıyı gerçekleştiren canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz'ü hem de Diyarbakır'daki HDP mitinginde bombalı saldırıyı düzenleyen Orhan G'ye bomba eğitimi verdiği belirlendi.

  Suruç'taki canlı bomba saldırısının faili kesinleşti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlhami B.'ye bağlı kişilerin bu bombacıları Suriye'den Türkiye'deki olay yerlerine sevk ettikleri de belirtildi.

  Suruç saldırısı soruşturmasına gizlilik kararı getirildi

  Gaziantep'teki 33 canlı bomba yeleği ile Suruç'taki canlı bomba yeleği aynı çıktı

  Gaziantep'te 13 Ekim 2014'te düzenlenen operasyonda, kullanıma hazır halde 33 adet toplam 250 kilogram patlayıcı madde içeren canlı bomba yeleği yakalandığı ve bu canlı bomba yeleklerini IŞİD Suriye gümrük sorumlusu olduğu ileri sürülen İlhami B.'ye bağlı kişilerin hazırladığı belirtildi. Bu operasyonda olaya ilişkin yakalan 5 kişinin de tutuklandığı kaydedildi.

  Türk F-16'ları IŞİD hedeflerini vurdu

  Gaziantep'te yakalan bu canlı bomba yelekleriyle Suruç'ta patlatılan canlı bomba yeleğinin aynı olduğu bildirildi.

  Öte yandan, Şubat 2015'te 3 İngiliz kızın IŞİD'e katılmasını sağlayan kişinin de İlhami B.'nin Kanada istihbaratındaki kişilerden biri olduğu iddia edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow