Taciz iddiasıyla dayak yiyen öğrenci konuştu

Taciz iddiasıyla dayak yiyen öğrenci konuştu

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde E.Ç. isimli bir öğrenci eski sevgilisini taciz ettiği gerekçesiyle feminist öğrencilerden dayak yemiş ve görüntüler oldukça gündem yaratmıştı.

İddialara göre E.Ç, Twitter hesabından yaptığı eski kız arkadaşına ağır hakaretler içeren paylaşım ve taciz iddiaları nedeniyle hedef alındı. Bu olayın sonrasında E.Ç. dün gece sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı:


"Ben E.Ç. Hani şu iki gündür tacizci diye ifşa ettiğiniz. Mevzunun ne olduğunu bilmeden adını sapığa çıkardığınız. Hani şu acaba annesi, kardeşi, babası, akrabaları nasıl bir mahcubiyet içerisine düşecek diye düşünmeden milletçe linçe kalkıştığınız E.Ç. Muhtemelen inanmayacaksınız ama yine de hayatı boyunca boynunda tacizci ve sapık damgası taşıyacak. Çocukları 30 sene sonra Google'a adını yazdığında babasının tacizci ve sapık olarak görecek biri olarak nefesimin yettiği yere kadar sizlere doğruları anlatacağım.


Hemen hemen her üniversite öğrencisinin yaşadığı bir problemdi aslında benimkisi. Birinden hoşlandım sevgili olduk, anlaşamadık, ayrıldık. Buraya kadar her şey normaldi. Ta ki birisi çıkıp, bana yaptığı tüm kötülüklere rağmen ifşa etmek istemediğim eski sevgilime (aramızda hiçbir cinsi münasebet geçmemesine rağmen) E. Seninle birlikte olmuş, bunu da herkesle paylaşıyor diyene kadar. (Bu asılsız iddialarda bahsi geçen şahıs dışında kimsenin herhangi bir duyumunun olmaması da şaşırtıcı bir durum.) Bu asılsız iddialar sebebiyle yaklaşık 2 haftadır eski sevgilimin ailesinden ölüm tehditleri alıyordum. Kendimi temize çıkarmak adına bu iftirayı atan kişiyi telefonla aradım ve görüşmesini ses kaydına aldım. (Bu görüşmeyi kendimi temize çıkaracağım mahkemede delil olarak sunacağım)


Eski sevgilisini taciz ettiği iddia edilen erkek, kadınlardan dayak yedi


İşte Türkiye'nin konuştuğu 'Kampus Cadıları'


İşin tam da bu kısımda devreye en insani durumu bile kendi lehlerine nasıl çevirebileceklerini düşünen, çıkar hesabıyla hareket eden kendilerine kampüs cadıları ismini vererek toplumda sempati uyandırmaya çalışan aslında PKK'nın uzantısı olan YDG-H üyeleri devreye girdi. Okulun orta bahçesinde, tez hocamı beklediğim anda yaklaşık 10'u kadın 30-40'ı erkek PKK'lı grubun sözlü tacizi başladı. Ben daha ne olduğuna bir anlam veremeden videodaki talihsiz olay yaşanmaya başladı ve fiziki saldırıya uğradım.


Olay bundan ibarettir. Eğer ortada bir taciz olayı varsa taciz edilen kişi nerededir? Eğer iki sevgilinin karşılıklı olarak birbirlerine hakaret mesajları atması erkeği tacizci konumuna düşürüyorsa, hakaret mesajı atan kadını nereye koymamız gerekiyor?


Hayatım boyunca sol çizgide siyaset yapmış, kadın-erkek eşitliğine inanmış, cinsiyetçiliğe karşı çıkmış bir kadın hakları savunucusu olarak adımın kadın düşmanına çıkmasından ayrıca utanç duyuyorum.


Rahmetli Erdal İnönü'nün dediği gibi gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. O gerçekler ortaya çıktığında bugün beni linç edenler utanır mı bilmem ama uğradığım haksızlıklar ortaya çıktığında da bu ülkenin insanlarını kadınıyla, erkeğiyle, transıyla indan olduğu için sevmeye devam edeceğim.


Saygılarımla


E.Ç."


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS