Taksiyle gelen Ortaköy saldırganı taksiyle kaçmış

Taksiyle gelen Ortaköy saldırganı taksiyle kaçmış

Ortaköy saldırısının zanlısının olay yerinden kaçış güzergahı belirlendi. Saldırgan üzerini değiştirdikten sonra gece kulübünden tahliye olan ilk grubun orasına karıştığı ve taksiye binerek uzaklaştırıldığı öğrenildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmada Reina saldırısıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Saldırganın gece kulübünden içeri girerken polis memuru Burak Yıldız’ın silahını çektiği ancak ateşleyemeden saldırganın Yıldız’ın kafasına ateş ettiği anlaşıldı.
Polisin yaptığı çalışmada, saldırganın olay yerine varış ve kaçış güzergahı da belirlendi. Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine  göre, saldırgan olay sonrası üzerini değiştirip Reina’dan tahliye olan ilk grubun arasına karıştı ve taksiye binerek uzaklaştı.


'Taksi parası restoran çalışanından'


Serinkanlı ve profesyonelce hareket eden saldırgan, Reina’dan çıkıp Ortaköy yönüne 385 metre yürüdükten sonra taksiye binip Ulus’a hareket etti. 2 kilometre gittikten sonra parası olmadığı için taksiden indi. Hemen ikinci taksiye binen saldırgan, yeniden Zeytinburnu’na gitti ve kaldığı evin arkasında, Şuayip Seferoğlu sokaktaki Uygur Türklerine ait restorandaki kişilerden yardım istedi. Taksinin ücretini restoran çalışanlarından alarak ödeyen saldırgan, ardından kayıplara karıştı. Kamera görüntülerinden yola çıkan terör polisi, restoranda hem çalışan hem de barınan 7 Uygur Türkü’nü gözaltına aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS