hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tam kadro katılımlı toplantıda Erdoğan talimatı verdi: Herkes sahada olsun

  Tam kadro katılımlı toplantıda Erdoğan talimatı verdi: Herkes sahada olsun
  expand

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında 31 Mart seçim kampanyasının detayları ele alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçim öncesi son kez yapılan MYK toplantısı, 1.5 saat sürdü. MYK’ya kabine üyeleri de tam kadro katıldı. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, açış konuşmasında seçime yönelik hazırlıklara işaret ederek, “İnşallah 14-28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de aynı başarıyı elde edeceğiz. Kendi belediyelerimizi muhafaza edeceğimiz gibi 2019 seçimlerinde kaybettiğimiz büyükşehirleri de muhalefetin elinden geri alacağız” dedi.

  "HERKES SAHADA OLSUN"

  Erdoğan, “Meclis çalışmalarını artık bitirin, herkes sahada olsun. Seçime kadar gece gündüz vatandaşla bir arada olun” talimatını verdi. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler de bu hafta sekizinci yargı paketinin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından Meclis’in kapanacağı bilgisini paylaştı. 

  Toplantıda seçim kampanyası kapsamında 27 ilde 150 program için sahada olan bakanların, kalan bir aylık sürede 81 ilde vatandaşla buluşturulması planlandı. Seçim öncesi vatandaşın bakanları illerinde görmesinin anketlerde olumlu etki gösterdiği belirtiliyor. 

  İSTİFA EDEN BAŞKANLARA KARŞI ÖZEL ÇALIŞMA

  Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre; MYK toplantısında Erdoğan’ın, yeniden aday gösterilmediği için başka partilere geçerek AK Parti’ye rakip olan belediye başkanlarının bulunduğu il ve ilçelere yönelik özel çalışma yapılması talimatı verdiği de öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "YAŞIN HEP 18" PASTASI

  Toplantı, dünya liderlerinden gelen doğum günü kutlama telefonlarıyla sık sık bölündü. Toplantının bitiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a MYK üyelerinden de bir sürpriz geldi. Salonda AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’nın hazırlattığı, üzerinde Erdoğan’ın bir gençlik fotoğrafıyla “Yaşın hep 18” yazısı bulunan pasta kesildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow