Tam o an! Yardım eli böyle uzandı...

Tüm Türkiye Elazığ'dan gelen son dakika deprem haberi ile sarsıldı. Kandilli'nin 6.5, AFAD'ın ise 6.8 olarak duyurduğu deprem birçok çevre ilde şiddetli şekilde hissedildi. Gün ağarınca depremin izleri daha net görüldü. Türkiye'nin dört bir yanından deprem bölgesine yardım yağarken arama kurtarma ekipleri tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, Elazığ'daki deprem sonrasında bölgede yaşayan vatandaşlara ücretsiz internet ve konuşma tanımladıklarını duyurdu.Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kurtarma görüntüleri gelmeye devam ediyor.
Elazığ'da bir kurtarma görevlisi, enkaz altındaki kadına yardım elini böyle uzattı.
Elazığ'ın meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Arama kurtarma ekiplerinin teknolojik imkanlardan yararlanarak birkaç noktada sürdürdüğü çalışmaları yüzlerce Elazığlı da yakından takip ediyor.

Çoğu gözyaşı döken akraba veya tanıdıklarından güzel haber bekleyen vatandaşlar, zaman zaman ekiplere de destek veriyor.

Arama yapılan enkaz bölgesinde bazı noktalarda sinyal alınması için alanda sessizlik oluşması isteniyor ve sinyal alınan bölgelerde aramalar yoğunlaştırılıyor.

Enkaz altında kaç kişinin olduğuna dair net bir bilgi bulunmazken, ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Merkez üssü Sivrice olan 6,8 büyüklüğündeki depremde, Elazığ’ın Mustafa Paşa Mahallesi'nde bulunan 2 apartman yıkıldı. Birbirine yakın noktadaki 2 bölgede meydana gelen çökme sonrası arama kurtarma ekipleri, enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışma başlattı. Mustafa Paşa Mahallesi'nde aralarında 50-60 metre mesafedeki iki binanın yıkılmasının ardından bölgeye ekipler sevk edildi.

Gece saatlerinden itibaren enkaz altında çalışma başlatan ekipler, sürdürdükleri çalışmalarda 2'si hayatını kaybetmiş 8 kişiye ulaştı. Enkaz altından kurtarılan yaralılar ise ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Arama kurtarma ekiplerinin teknolojik imkanlardan yararlanarak birkaç noktada sürdürdüğü çalışmaları yüzlerce Elazığlı da yakından takip ediyor. Çoğu gözyaşı döken akraba veya tanıdıklarından güzel haber bekleyen vatandaşlar, zaman zaman ekiplere de destek veriyor.
Arama yapılan enkaz bölgesinde bazı noktalarda sinyal alınması için alanda sessizlik oluşması isteniyor ve sinyal alınan bölgelerde aramalar yoğunlaştırılıyor. Enkaz altında kaç kişinin olduğuna dair net bir bilgi bulunmazken, ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS