Tanıklar kız öğrenci yurdundaki jiletli dehşeti anlattı

  Tanıklar kız öğrenci yurdundaki jiletli dehşeti anlattı

Boğaziçi Üniversitesi kız öğrenci yurduna girerek bir öğrenciyi jiletle yaralayan saldırganın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada dinlenen 2 tanık, kız yurdunda yaşanan dehşet anlarını anlattı.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü içinde bulunan kız

yürütülen diğer şüpheli Ş.P. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

Olayın geçmişi

8 Ağustos 2015, Cumartesi günü sabaha karşı 1. Kız Yurduna bir erkek, yangın merdivenini kullanıp pencereyi zorlayarak girerek yurtta kalan öğrencilere saldırı girişiminde bulunan ancak alarmın çalması üzerine paniğe kapılarak bir kız öğrenciyi yaraladığı öne sürülen Y. P ve suça katıldığı iddia edilen kardeşi Ş.P. kaçmıştı. Kamera görüntülerinden tespit edilen şüpheliler, 4 gün sonra polis tarafından Sarıyer'de yakalanmıştı.

Suçlamayı reddetmişti

Soruşturma aşamasında Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne çıkarılan ve savcı tarafından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Y. P. savunmasında, "Olayın cinsel saldırıyla hiçbir alakası yoktur. Kardeşimle birlikte alkol almıştık. Ben alkollüyken orada bulunanlardan bir hanım arkadaş beni odasına davet etti. 'İki dakika sonra odama gel' dedi. Ben de gittiği istikametteki binaya girdim. Yanlışlıkla başka bir bayanın odasına girmişim. Bağırıp, 'Sen buraya nasıl girdin?' diye bağırınca korktum. Bayanı korkutmak zorunda kaldım. Jileti muhtemelen ya üniversitede ya da odada buldum. Başka bir diyeceğim yoktur. Olayın polise gittiğini bilmiyordum. Polise gittiğini öğrendiğimde, kendim gidip teslim oldum" demişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS