hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tanklar Ankara'dan Şırnak'a gidiyor

  Tanklar Ankaradan Şırnaka gidiyor
  expand
  KAYNAK DHA

  Ankara'dan tanklar, tank kurtarıcılar ve Çankırı'dan tekerlekli araçlar ve iş makinaları, Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sınıra yapılan askeri sevkiyatla ilgili "her ihtimale hazırlıklı olmalıyız" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sınıra askeri sevkiyattan kareler

  Ankara'dan tanklar, tank kurtarıcılar ve Çankırı'dan tekerlekli araçlar ve iş makinaları, Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladı.

  Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait unsurlar (Ankara'dan Tanklar, Tank Kurtarıcılar-Çankırı'dan tekerlekli araçlar ve iş makinaları) Ankara ve Çankırı'dan karayolu ile Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladığı belirtildi.

  "Her ihtimale hazır olmalıyız"

  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sınıra yapılan askeri sevkiyatla ilgili "Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda. Bu, hazırlıkların bir parçası" dedi.

  "Hazırlıkların bir parçası"

  Milli Savunma Bakanı Işık, A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Sınıra yapılan askeri sevkiyatın detaylarına ilişkin bilgiler sorulan Işık, "Biliyorsunuz, bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye'nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var. Diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda. Bu hazırlıkların bir parçası" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Kırmızı çizgiler aşılırsa türkiye, gerekeni yapmakta tereddüt etmez"

  Türkiye'nin Irak'a girmesinin an meselesi olduğuna dair iddiaların sorulması üzerine Bakan Işık, şöyle konuştu: "Bu konularda gerek Irak Hükümeti ile gerek koalisyon güçleriyle gerek Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimle temaslar devam ediyor. Türkiye'nin orada kırmızı çizgileri var. Bu kırmızı çizgilerin aşılmaması durumunda özellikle Türkiye taahhütlerine her zaman bağlı kalır. Kırmızı çizgiler aşılırsa Türkiye bu noktada yapması gerekeni yapmakta tereddüt etmez. Ama şu anda iyi bir diyalog zemini var. Bu diyalog zemini içerisinde çalışmalar sürdürülüyor"

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow