TCDD işçi alımı başvuruları bugün sona eriyor! İşte başvuru şartları ve kura tarihi

TCDD işçi alımı başvuruları bugün sona eriyor! İşte başvuru şartları ve kura tarihi

TCDD personel alımı başvurular için bugün son gün. Bünyesinde istihdam etmek üzere 356 personel alımı yapacak olan TCDD başvurularda adaylardan istenen şartları açıklamıştı. Peki, TCDD personel alımı başvuru şartları neler ve kuralar ne zaman çekilecek?

TCDD 356 personel alımı başvuru şartları, başvuruların son gününde kurumda görev almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. İŞKUR aracılığı ile yapılan başvurularda ilk süreç bugün tamamlanacak.


Başvuruların tamamlandığı günü takiben geçen 10. günde yani 25 Nisan 2019’da ise kura çekimi yapılacak. Kuraların tamamlanmasıyla birlikte de kurumda istihdam edilecek 356 kişi belirlenmiş olacak.


TCDD İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?


TCDD'nin istihdam edeceği 356 personel için başvuru şartları şu şekilde olacak;  • Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecek.

  • Adaylarda, erkek olma şartı aranacak.

  • Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranacak.

  • Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir.


BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


KURA HANGİ TARİHTE?


İŞKUR’ca bildirilen nihai listede bulunan adayların işgücü talebinin 4 katından fazla olması durumunda, her işgücü talebi için sözlü sınavına katılacak 4 katı asıl aday ile aynı sayıda yedek aday 25.04.2018 tarihinde noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir.


ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER NELER?


Yapılacak sözlü sınavı sonucunda başarılı olup, işe başlatılacak adaylardan;


-Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testi yaptırılması istenecektir. (Tarama testi alkol veya uyuşturucu  madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir).


- Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi bulunacaktır. Ayrıca, Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihara testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odyometrik incelemede 500, 1000, 2000 frekanslarının saf ses ortalaması 0-40 dB olmalıdır.) belirtilmiş olacak ve görme/işitme değerlendirme sonuçları sağlık kurulu raporuna eklenmiş olacaktır.


- Sözlü sınavını kazanan asıl adayların almış oldukları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi ile görme/işitme muayeneleri hakkında istenilen değerlendirme sonuçları bulunmayanlar işe başlatılmayacaktır.


TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday bir ay içerisinde ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır.


İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS