Telefonda 'savcıyım' deyip 83 bin lira dolandırdı

Telefonda 'savcıyım' deyip 83 bin lira dolandırdı

Alem K., Artvin'de yaşayan Ayşe H.'yi telefonla arayıp kendisinin savcı olduğunu, hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini ve örgüt üyelerini yakalamak için çalışma başlattıklarını söyledi. Ayşe H.'nin parasını devlet güvenceli hesaba yatırmasını isteyen Alem K., kadının 83 bin lirasını dolandırdı. Adana'da bankaya giderek hesabından para çekmeye kalkan Alem K. polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Afyonkarahisar'da facia: 1 çocuk öldü, 4 kişi yaralandı


İsrail askeri cinayetten suçlu bulundu


Adana'da, Artvin'de yaşayan Ayşe H'nin parasını dolandırdığı iddiasıyla yakalanan Alem K. tutuklandı. Telefonda kendisini savcı olarak tanıtıp Artvin'in Hopa ilçesinde yaşayan Ayşe H'nin (66) 83 bin lirasını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Alem K, Adana Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Parayı çekerken yakalandı


Ayşe H'yi telefonla arayıp kendisini savcı olarak tanıtan şüpheli, banka hesabının terör örgütünün eline geçtiğini, örgüt üyelerini yakalamak için çalışma başlattıklarını, parasını devlet güvencesinde olduğunu belirttiği hesaplara yatırmasını istemişti. Ayşe H. bu kişinin yönlendirmesiyle verilen bir banka hesabına 43 bin lira, diğer bir banka hesabına ise 40 bin lira yatırmış, banka hesabının sahibi Alem K. (28), yatırılan 40 bin lirayı almak için Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Kuruköprü Mahallesi'ndeki banka şubesine geldiğinde gözaltına alınmıştı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS