Temiz su için koşacaklar

Temiz su için koşacaklar

Antalya'da bu yıl 12'ncisi düzenlenen Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu'nda, engelliler, yarı maraton ve 10 kilometre koşularının startı veriliyor. 5 Mart'ta gerçekleşecek koşuda, Afrika'da temiz su ihtiyacı olan çocuklar için koşulacak.

Dünyanın en kurak bölgelerinden biri olan Gambiya’da temel ihtiyaçlar açısından su kuyuları hayati önem taşıyor. Kuyulardaki teknik aksaklıklar, ne yazık ki çok hızlı bir şekilde olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. 2013 yılında Pakaliba Köyü’ndeki kuyu pompasının bozulması, bebek ölümlerinde %50 artışa sebep olunca, hızla aksiyon alındı ve su kuyusunun tamir edilmesiyle birlikte 400 kişinin temel ihtiyacı karşılanmış oldu.

Adım Adım oluşumu ve Sen De Gel Derneği’nin sürdürülebilir yaşam projesi ile Afrika'da temiz su kuyuları açılması için 5 Mart 2017 Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu'nda koşulacak. Gambiya ve Senegal'de açılacak su kuyuları sayesinde temiz suya ulaşabilecek olan çocuklar her gün 6 km yürümekten kurtulabilecek, eğitimlerine dönebilecek ve tarım alanları da temiz su ile yeşerebileceği için daha sağlıklı beslenebilecekler.

Adım Adım nedir?

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. 2016 itibariyle, ipk.adimadim.org’un da yarattığı ivmeyle 13 bin gönüllü koşucusu ve 111 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK’lara aktarılan kaynak 14,5 milyon TL’ye ulaşmıştır.

Maraton için son kayıt tarihi 28 Şubat 2017.

Detaylı bilgi ve kayıt için https://ipk.adimadim.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS