Tepki çeken videoyu yayınlayan kişi yakalandı

Video: Tepki çeken videoyu yayınlayan kişi yakalandı

Sosyal medyada tepki çelen yaşlı bir vatandaşın uyarılması ile ilgili videonun ardından harekete geçen İçişleri Bakanlığı, videoyu kaydeden kişinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Kararın ardından sosyal medyada yaşlıların vatandaşlar tarafından uyarılması ile ilgili videolar paylaşılmaya başlandı.


Bu videolardan biri özellikle İçişleri Bakanlığı tarafından da tepkiyle karşılandı. Videoyu çeken kişi polis gibi davranarak “Amcacım siz dışarıda geziyorsunuz yaş kaç? Normalde ceza kesmemiz gerekiyor ama bu sefer sizi affedelim, tamam” dedi. Yaşlı adam ise ”Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim” cevabını verdi. 


BAKAN SOYLU AÇIKLAMA YAPTI


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: “65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır.”


YAKALANDI


İçişleri Bakanlığı sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile videoyu çeken kişinin yakalandığını duyurdu.


 Dün hepimizi üzen görüntülere neden olan M.T.E. Ankara İl Emniyet Md. ekiplerince yakalanıp hakkında işlem başlatıldı Videoya çektiği İhsan Amcamızı Kaymakamımız ziyaret ederek Bakanımız Sn @suleymansoylu
ile telefonda görüştürdü. Amcamızdan bu münasebetsizlik adına özür diledik

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS