Terzialan göletinde binlerce balık karaya vurdu!

Terzialan göletinde binlerce balık karaya vurdu!

Terzialan göletinde binlerce balık karaya vurdu!

Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Terzialan beldesinde bulunan tarımsal sulama göletinde görülen toplu balık ölümleri belde halkını korkuttu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çan ilçesindeki Terzialan GÜletinde toplu balık ölümlerinin başlaması üzerine Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen, Terzialan Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Erten balık ölümlerini yerinde inceledi.

Çan ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin gölet suyundan ve ölen balıklardan incelenmek üzere numune alarak ölümlerin nedeni araştırılıyor.

İzmit Körfezi'nin yüzeyinde kahverengi tabaka

Kocabaş çayında önceki günlerde görülen toplu balık ölümlerinin ardından Terzialan göletinde başlayan toplu balık ölümleri gölde bulunan Tatlı su kefali, Sazan ve yayın balığı ıeşitlerini tehdit ediyor.

Terzialan göleti Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Erten, "Göletimizde yağmurlardan sonra suyun rengi siyahlaştı. Daha sonra balık ölümleri oldu. Özel İdareden ve İlıe Tarımdan gelip numune aldılar. Şimdi tahlil sonuılarını bekliyoruz. Şuanda sulama yapmıyoruz. Sonuçlara göre sulamaya ve balık tutmaya başlayacağız" dedi.

Erten, kıyıya vuran balıkları ise toplayıp gömeceklerini söyledi.