THY: Laptop yasağının dayanağı yok

THY: Laptop yasağının dayanağı yok

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasının yasaklamasına yönelik uygulamaların geçici olacağını ümit ettiğini belirterek, "Kalıcı olmayacağını ümit ediyorum. Çünkü mesnedi, dayanağı, uygulamasındaki eşitlik prensibi konusunda kafalarda şüpheler uyandıran, giderilmesi gereken sorunlar var." dedi.

Şehit ve gazi olan emniyet mensuplarının çocukları, Polis Haftası kapsamında Yeşilköy'deki THY Uçuş Eğitim Başkanlığını ziyaret etti.


Aycı, ziyaret sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, emniyet müdürlüğüyle çok yararlı bir etkinliği hayata geçirdiklerini söyledi.


İlker Aycı, cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki kararın anımsatılması üzerine, yolcuların THY uçaklarında keyif alması için çok çalıştıklarını belirtti.


Yolcuları mutlu etmek için seyahat konforunu ve şirketin hizmet kalitesini artıracak yeni işlere imza attıklarını ifade eden Aycı, "Bu deneyimin bir biçimde etkilenmemesine çalışıyoruz. Arkadaşlarımız yolcularımızı mutlu etme konusunda yeterince üretkenler. Yeni şeyler üzerinde çalışıyorlar." diye konuştu.


"Şu anda bizimle uçmaya devam ediyor"


Aycı, kabin içi eğlence sistemlerini geliştirmeyi sürdürdüklerini, yolculuğun her anında daha iyi olabilmesi için mücadele ettiklerini aktararak, şöyle devam etti:


"Merak etmeyin. Yolcumuzla aramızdaki kuvvetli bağa, gönül bağına, birbirimize karşılıklı olan sadakatimize bunlar gölge düşüremeyecek. Bu uygulamaların geçici olacağını ümit ediyorum. Kalıcı olmayacağını ümit ediyorum. Çünkü mesnedi, dayanağı, uygulamasındaki eşitlik prensibi konusunda kafalarda şüpheler uyandıran, giderilmesi gereken sorunlar var. Bunu gözümüzde çok büyütmeyelim. Unutmayın, yolculuk çok önemli bir deneyim. Başından sonuna, içinde o kadar keyifli anlar var ki, bu anları sadece bir laptop taşımaya ya da bir tablete indirgemeyelim. Gerektiğinde biz onu bile temin eder, yolcumuza veririz. Yeter ki yolcumuz bu deneyimi, bu keyfi eksiksiz yaşasın."


THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, içinde bulundukları dönemin biletlerini çok önceden sattıklarını, yolcu sayısındaki değişiklikleri ancak birkaç ay sonra görebileceklerini söyledi. Bunu gözlemlemek için 1-2 ay zamana ihtiyaç olduğunu belirten Aycı, "Belki bu zamana kadar bu yasak hafifler veyahut da kalkar ümidimiz. O nedenle geçici olmasını ümit ediyorum. Gördüğümüz kadarıyla yolcumuz şu anda bizimle uçmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS