hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  THY uçağı patlak lastikle iniş yaptı

  THY uçağı patlak lastikle iniş yaptı
  expand

  Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı, lastiklerinden biri patlak şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir iniş yaptı.

  Türk Hava Yolları'na ait TK 1462 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi "Kilis" isimli uçağı, Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Simferopol’dan kalkarken lastiklerinden biri patladı.

  Simferopol Havaalanı görevlileri, uçağın kalkmasının ardından, pistte buldukları lastik parçasıyla ilgili kaptan pilotun bilgilendirilmesi için İstanbul ile temasa geçti.

  Sol dış lastiği patlayan ve içinde 82 yolcusu bulunan uçağın pilotu, İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndaki yetkililerin uyarması sonucu konu hakkında bilgi sahibi oldu.

  Kaptan pilot iniş öncesi patlamış lastiğin durumunu öğrenmek için Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi’nin görebileceği şekilde pisti bir kere pas geçti.

  Uçağın inişinden önce Devlet Hava Meydanları İşletmesi itfaiye ekipleri Atatürk Havalimanı pistinin kenarında önlem aldı. Sol dış lastiği patlayan uçak saat 20.52’de 18-36 pistine sorunsuz bir şekilde iniş yaptı.

  Uçaktaki yolcular, kalkış sırasında bir ses duyduklarını ve ufak bir sarsıntı yaşadıklarını belirterek, "Simferopol’dan kalkarken bir gürültü duyduk silah sesi gibi, biraz da sarsıntı oluştu. Yolculuğumuzun geri kalan kısmı gayet normal geçti. Hiçbir aksilik yok gibiydi" dedi.

  Uçak, indikten sonra bakım için THY hangarına alındı.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow