hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve kadro dağılımı!

  Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve kadro dağılımı
  expand

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından, Ticaret Bakanlığı'na yapılacak personel alımlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamanın ardından sürecin ayrıntılarının yer aldığı ilan paylaşıldı. İlanlarda başvuru tarihi ve şartları yer alıyor. İlana göre alımlar KPSS puan üstünlüğüne göre sözlü sınava yapılacak. İşte Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve kadro dağılımı bilgileri.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere toplam 930 sözleşmeli personel istihdam edeceklerini duyurdu. Açıklama ardından Ticaret Bakanlığı personel alımı sürecinin ayrıntıları paylaşıldı. Bakanlığın kaçakçılıkla mücadeledeki etkinliğinin artırılması ve gümrük işlemlerinin hızlandırılması amacıyla merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere, KPSS puan üstünlüğüne göre sözlü sınava alacakları 602 sözleşmeli personelle ilgili alım sürecini başlattıklarını belirten Bolat, "Ayrıca eş zamanlı olarak KPSS puan üstünlüğüne göre alım sürecini başlatacağımız 88 koruma ve güvenlik görevlisi ve 240 idari destek personeli ile birlikte Bakanlığımız hizmetlerinin kalitesi de artırılacaktır. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

  GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURU VE MUAYENE MEMURU ALIM İLANI

  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla belirlenen “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre çalıştırılmak üzere, KPSS puan üstünlüğüne göre belirlenecek adaylar arasından sözlü sınav yapılmak suretiyle açıktan atama yoluyla aşağıdaki tabloda belirtilen pozisyon sayısı kadar, Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru ve Sözleşmeli Muayene Memuru alımı yapılacak.

  TİCARET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

  Yazılı ilana göre, sözleşmeli gümrük muhafaza memuru ve sözleşmeli muayene memuru alımı için başvurular 22-31 Ocak 2024 tarihlerinde alınacak. Adaylar, 22 Ocak 2024 (saat:10.00) – 31 Ocak 2024 (saat:17.00) tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak başvuruda bulunabilecek olup şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve kadro dağılımı

  Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile 240 Sözleşmeli Destek Personeli olmak üzere toplam 328 (üç yüz yirmi sekiz) sözleşmeli personel alımı başvuruları ise 01 Şubat 2024 (saat:10.00)-12 Şubat 2024 (saat:17.00) tarihleri arasında alınacak.

  Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve kadro dağılımı

  GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURU VE MUAYENE MEMURU ALIMI ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN!

  KORUMA, GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE DESTEK PERSONELİ ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARINA İLİŞKİN DUYURU İÇİN TIKLAYIN!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow