Tokat'taki akrabaları Başbakan Binali Yıldırım’ın yolunu gözlüyor

Tokat'taki akrabaları Başbakan Binali Yıldırım’ın yolunu gözlüyor

Referandum mitinglerine yarın Tokat'ta devam edecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ın yolunu gözleyenler arasında uzun yıllar önce bu kente göç eden akrabaları da var. Başbakanın, Gazi Osman Paşa Köyünde yaşayan akrabaları şimdiden "evet" pankartı açtı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın doğum yeri olan Erzincan’ın Refahiye ilçesinden uzun yıllar önce Tokat’a göç ederek Gazi Osman Paşa köyüne yerleşen akrabaları mitingde "evet" desteği vermeye hazırlanıyor.

Başbakan Binali Yıldırım, Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 16.00’da düzenlenecek olan mitingde Tokat halkına seslenecek. Miting hazırlıkları kentte yoğun bir şekilde devam ederken 1914 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinden Tokat’a göç eden akrabaları ise ayrı bir heyecan yaşıyor. Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’nın köyünde yaşayan vatandaşlar "evet" pankartı açarak duygularını dile getirdi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın halasının akrabası olduğunu ifade eden 68 yaşındaki Mehmet Aycıl, “Başbakanımızı desteklemek için mitinge gideceğiz. Köy halkı olarak ‘evet’ diyeceğiz. Kendisi ile son olarak 2012 yılında bal festivalinde görüşmüştük” dedi.

Osman Aycıl ise dedelerinin Erzincan’ın Refahiye ilçesi Üçören köyünden 1914 yılında zorunlu olarak Tokat’a göç etmiş olduklarını belirterek, “Bizler de torunları olarak atalarımızın topraklarına bayramlarda resmi günlerde gidip ziyaret ediyoruz. Sayın Başbakanımzın referandum çalışmalarına ’evet’ diyoruz. Mitinge katılarak kendisini destekleyeceğiz” diye konuştu.

Eski köy muhtarı Ahmet Aycıl, referandum oylamasına var güçleri ile katılarak destekleyeceklerini ifade ederek, “Allah’ın izini ile ilerisinin daha güzel olacağının bu yürüyüşle çok iyi biliyoruz. Başbakanımızı Tokat’ta güzel bir şekilde karşılayacağız. Devamlı yanındayız, emrindeyiz. İnşallah işler güzel gidecek Türkiye’miz çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

Köy Muhtarı Musa Özer ise yaklaşık 50 hane olan köy halkının büyük bir çoğunluğunun ‘evet’ dediğini belirterek, “Başbakanımız Tokat’a geliyor, köy halkı olarak ’evet’ diyoruz. Başbakanımızdan ricamız Plevne kahramanın adını taşıyan köyüne bir heykelinin yapılmasını ve üniversitenin 2 yıllık bir bölümünün buraya yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS