TOKİ kuraları hangi ilde ne zaman çekilecek? İşte il il TOKİ kura tarihleri

TOKİ kuraları hangi ilde ne zaman çekilecek? İşte il il TOKİ kura tarihleri

100 bin sosyal konut TOKİ kurası için geri sayım bazı bölgelerde sona erdi. Projeye başvuru yapan 1 milyonu aşkın aday arasından gerçekleştirilen çekilişlerde hak sahipleri birer birer belirleniyor. Peki, TOKİ kuraları hangi tarihte ve sonuçlar nereden öğreniliyor?

TOKİ kurası çekilişleri bazı bölgelerde gerçekleştirilmeye başlandı. Kuralarda adı çıkan hak sahiplerinin büyük sevinç yaşadığı çekiliş sonrası diğer illerde kura çekilişinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. İşte TOKİ kuraları ile ilgili bilinmesi gerekenler ve çekilişe ilişkin bilgiler…


TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


İllerde kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından isim listeleri de yine TOKİ tarafından yayınlanacak. Hak sahibi olamayan adaylara başvuru için ödedikleri ücret belirtilen tarihler arasında iade edilecek.


İL İL TOKİ KURALARI TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?


100 bin sosyal konut projesi kapsamında, İstanbul'da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konutun ilk kurası, Tuzla'da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni, 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 


Kura çekimi, Arnavutköy'de yer alan 3 bin 750 konut için 18 Mart, Başakşehir'deki 500 konut için de 20 Mart'ta yapılacak.


ANKARA TOKİ KURA ÇEKİMİ HANGİ TARİHTE?


Ankara'da 7 projede talep toplanan 4 bin konut için de kura çekilecek. 18 bin 38 kişinin başvuru yaptığı 7 projenin kuraları, martın ikinci haftası yapılacak. İlk kura Sincan'daki 2 bin 300 konut için 6 Mart'ta olacak. 


Öte yandan, 25 bin 255 başvurunun yapıldığı Bursa Yıldırım Projesi'nin 9 Mart, 47 bin 931 başvurunun yapıldığı Gaziantep Şahinbey Projesi'nin 30 Mart'ta kura törenleri gerçekleştirilecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS