TSK 23 DEAŞ hedefini havadan vurdu, 20 teröristi öldürdü

TSK 23 DEAŞ hedefini havadan vurdu, 20 teröristi öldürdü

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 160. gününde DEAŞ'a ait 184 hedefi vuran TSK, hava saldırısıyla da 23 hedefi vurarak 20 teröristi öldürdü.

Suriye'nin kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 160. gününde 20 terörist öldürüldü.


Fırat Kalkanı'nda 18 terörist öldürüldü


TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, harekatın 160. gününde terör örgütü DEAŞ'a ait 184 hedefe atış yapılarak terörist grupların faaliyetleri baskı altına alındı.


181 DEAŞ hedefi vuruldu, 17 terörist öldürüldü


Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla El Bab, Tadif ve Bzagah bölgelerinde DEAŞ'a ait 23 hedefe düzenlenen harekatta barınma maksatlı kullanılan 20 bina, bir mühimmat deposu ve 2 savunma mevzisi imha edildi. 


Harekat kapsamında gün içinde 20 DEAŞ mensubu öldürüldü.


Muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri, 76 el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Harekatın başından bugüne çoğu tuzaklanmış 3 bin 507 patlayıcı ve 55 mayın kontrollü etkisiz hale getirildi.


Koalisyon güçlerinin hava unsurları tarafından El-Bab ve Bzagah'da bulunan DEAŞ hedeflerine yönelik 2 hava harekatında terör örgütü mensuplarınca kullanılan silah monteli bir araç imha edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS