Türkeş: Kıbrıs'ta anlaşmamakta anlaşacağız

Türkeş: Kıbrıs'ta anlaşmamakta anlaşacağız

Kıbrıs müzakerelerini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Son gelişmeler gösteriyor ki Rum tarafı bu kararlı tavrına devam ederse anlaşmamakta anlaşacağız gibi görünüyor" diye konuştu.

Kritik Kıbrıs zirvesi İsviçre'de devam ediyor


Joe Biden, Akıncı ile görüştü


Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili, "Son gelişmeler gösteriyor ki Rum tarafı bu kararlı tavrına devam ederse anlaşmamakta anlaşacağız gibi görünüyor" dedi.Türkeş, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın komisyona çekilen geçici birinci maddesi üzerinde yapılan görüşmede, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.


'Rum tarafı kaçıyor'


Kıbrıs ile ilgili müzakerelerin İsviçre'de devam ettiğini hatırlatanTürkeş, "Rum tarafı görüşmeleri yapıyor görünüp görüşmelerden kaçmak için hervasatı değerlendirmektedir." diye konuştu .KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın iyi niyeti, müzakerecilerin gayreti, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin desteğine rağmen bir uzlaşma noktası bulunamadığını söyleyen Türkeş, "Bu sene sonuna kadar olacağı bekleniyordu. Son gelişmeler gösteriyor ki Rum tarafı bu kararlı tavrına devam ederse anlaşmamakta anlaşacağız gibi görünüyor" değerlendirmesinde bulundu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS