hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TUS sonuçları sorgulama! ÖSYM sonuç sayfası 2023 TUS sonuçları

  TUS sonuçları sorgulama ÖSYM sonuç sayfası 2023 TUS sonuçları
  expand

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2023 Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS Tıp Doktorluğu) 2. Dönem Sonuçları erişime açıldı. ÖSYM’den yapılan açıklamada sonuçların adayların bilgisine sunulduğu ifade edildi. İşte ÖSYM sonuç sayfası ve TUS sonuçları sorgulama linki…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen TUS’ta sınav sürecinin sona ermesinin ardından sonuçlar için geri sayıma geçilmişti. ÖSYM’den beklenen açıklama bugün geldi ve sonuçlar adayların bilgisine sunuldu.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI TUS SONUÇLARI SORGULAMA LİNKİ

  ÖSYM’den konuya ilişkin yapılan açıklamada “24 Eylül 2023 tarihinde uygulanan 2023 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-TUS 2. Dönem) ile 2023 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri, cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunmasıyla elde edilen cevapları ve soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ekim 2023 tarihinde saat 10.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

  Adaylar; ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar; aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.” denildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TUS SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow