hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uçuş süresi 286 saati buldu! Bayraktar TB3 30'da 30 yaptı

  Uçuş süresi 286 saati buldu Bayraktar TB3 30da 30 yaptı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA adım adım sona gelemeye devam ediyor. Orta ve yüksek irtifa sistem tanımlama ve performans testlerini de tamalayan TB3 30'DA 30 yaparak başarısıyla göz doldurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) test uçuşlarını ara vermeden sürdürüyor. Bayraktar TB3, 30. test uçuşu da başarıyla gerçekleşti. O anlara dair görüntüleri BAYKAR, sosyal medya hesabından paylaştı. 

  TB3 ADIM ADIM GELİYOR

  BAYKAR X hesabından, Bayraktar TB3'ün, 30. uçuş, orta ve yüksek irtifa sistem tanımlama ve performans testini de tamamladığı duyuruldu. Paylaşımda, toplam uçuş süresinin 286 saati bulduğu aktarıldı.

  TCG ANADOLU’DAN İLK UÇUŞ 2024’TE

  Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı. Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow