Ülkü Ocakları'ndan ilginç afiş

Ülkü Ocakları'ndan ilginç afiş

Tokat'ta Ülkü Ocakları Başkanlığı internette yaygınlaşan "Bill gibi ol" akımına yeni bir boyut kazandırdı. Bill akımını kampanyaya uyarlayan Ülkü Ocakları çocukların ocaklara gelmesini sağlamak amacıyla kentteki billboardlara "Bu Seda, Seda gibi ol" başlıklı yazı ile Ülkü Ocaklarına neden gelinmesi gerektiğini anlatan afişler astı.

Tokat Ülkü Ocakları, çocukların kötü alışkanlıklardan korumak ve ocağa gelmelerini sağlamak için ilginç bir kampanya hazırladı. Hazırlanan kampanya kapsamında kentteki bilboardlara afişler asıldı.


Bill'i bilir misiniz?


Afişlerde, ocağa giden kişinin kötü alışkanlıklardan uzak kalacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:


"Bu Seda. Seda hırsızlık yapmıyor, uyuşturucu madde kullanmıyor, madde bağımlısı olmuyor, canlı bomba olmuyor, çevresine zarar vermiyor, kitap okuyor, spor yapıyor. İmanlı, ahlaklı yetişiyor. Seda Ülkü Ocaklarına gidiyor. Seda iyi birisi, Seda gibi olun"


Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yay, "Bu panoda yazan maddelerin hepsi bugün ülkenin geçirmiş olduğu sıkıntılı süreçten bahsetmekte. Bugün malumunuz ilimizde dahil olmak üzere ülkemiz de uyuşturucu kullanma yaşı 13'lere kadar indi. Terör belası zaten 10 yıldır çözüm süreci adı altında verilen tavizlerle birlikte ülke resmen kan gölüne döndü. Biz Ülkü Ocakları olarak insanların sessiz çığlıklarına ses vermeye, ülkenin bu kaoslu gidişatına 'Dur' demeye sivil toplum kuruluşu olarak elimizden ne geliyorsa yapmak istedik" dedi.


TOKAT

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS