Üniversite kayıt tarihi belli oldu! KYK başvuruları ne zaman?

Üniversite kayıt tarihi belli oldu! KYK başvuruları ne zaman?

Üniversite kayıt tarihi Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından öğrencilerle paylaşıldı. Öğrenciler 5 gün içerisinde kayıt yapmak zorundalar. Peki, 2019 üniversite kayırları ne zaman başlayacak? Öte yandan KYK yurt ve burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler, KYK başvuru tarihini merak ediyor. Peki, yurt ve burs başvuruları ne zaman? İşte, cevabı…

YKS 2019 tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler üniversite kayıt tarihine çevrildi. Yükseköğretim Kurulu – YÖK tarafından üniversite kayıt tarihi kamuoyuyla paylaşıldı. Özellikle, şehir dışında üniversite tercihi yapan öğrenciler üniversitelerin açılacağı tarihi merakla takip ediyor. Ayrıca, KYK yurt ve burs başvuruları da merak ediliyor. Peki, KYK başvuruları ne zaman? İşte detaylar…


YKS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 


KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN?


KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz yıl başvuruların Ekim ayında yapıldığı düşünülecek olursa KYK yurt başvurularının bu yıl da Ekim ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.


ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ


YÖK tarafından belirlenen üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler öncelikle kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracaklar. Ardından kazandıkları üniversite tarafından istenen belgeleri hazırlayıp 23 Ağustos’a kadar teslim edecekler. Yani üniversite kayıtları 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.


Bugün yani 22 Temmuz’da başlayan YKS tercihleri 29 Temmuz tarihinde sona erecek. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak üniversite kayıt tarihi göz önüne alındığında tercih sonuçlarının da en geç 16 Ağustos Cuma günü açıklanması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS