Üniversiteler ne zaman açılacak, kayıtlar hangi tarihte yapılacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak, kayıtlar hangi tarihte yapılacak?

Üniversite kayıt süreci önümüzdeki günlerde başlatılacak. Kayıtların tamamlanmasının ardındansa yerleştirme sonucu kazanılan üniversitelerde dersler yapılacak. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak ve okullar hangi tarihte açılacak?

Üniversite kayıt tarihleri içerisinde yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşen adaylar kayıt işlemlerini yapacaklar. Kayıt sürecinin sona ermesiyle birlikteyse üniversitelerde eğitim öğretim başlayacak. Peki, üniversite kayıtları hangi tarihte alınacak? İşte tüm detaylar…


ELEKTRONİK KAYITLAR 19-21 AĞUSTOS’TA!


Üniversite kayıtları bilindiği üzere elektronik kayıtlarla başlıyor. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır" dedi.


Belirtilen son günden sonra kayıt alınamayacağının altını çizen Uçar, "Bizleri tercih eden adaylarımızı 19-23 Ağustos tarihleri arasında üniversitemize bekliyoruz. Kayıt işlemleri için özel danışmanlarımızın yer alacağı kayıt bürolarında adaylarımıza yardımcı olacağız" ifadelerini kullandı.


ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?


Üniversiteler ne zaman açılacağı ile merak konusu olmaya devam ediyor. Üniversite eğitimleri, 2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların da açılacağı 9 Eylül tarihinde başlayacak. Fakat bu tarihler, fakültelere göre farklı günlerde gerçekleşebilecek. Konuyla ilgili en net bilgi, üniversite ve fakültelerin internet sitelerinde yer alan akademik takvimler aracılığıyla edinilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS