Üniversiteli sevgiliye çıplak görüntülerle şantaj

Üniversiteli sevgiliye çıplak görüntülerle şantaj

Konya'da 31 yaşındaki evli İ.Y., kendisini bekar olarak tanıtıp, evlenme vadiyle kandırdığı 20 yaşındaki üniversite öğrencisinin çıplak görüntülerini internette yayınlamakla tehdit edip zorla ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklandı.

Konya'da bir üniversitede eğitim gören 4'üncü sınıf öğrencisi, geçen yaz Manisa'da oturan ablasını ziyarete gitti. Genç kadın, burada mobilya ustası İ.Y. ile tanıştı. İkili arasında bir süre sonra duygusal ilişki başladı. İddiaya göre kendisini bekar olarak tanıtan İ.Y., evlenme vaadiyle genç kadını kandırıp, ilişkiye girdi. İ.Y. genç kadınla yaşadığı cinsel ilişkileri cep telefonuna kaydetti.

Evli olduğunu öğrenince ayrılmak istedi

Genç kadın, yaklaşık 4 ay önce İ.Y.'nin evli ve 2 çocuk babası olduğunu öğrendi. Bunun üzerine ayrılmak istediğini belirtti. İddiaya göre, bunu kabul etmeyen İ.Y., genç kadını, daha önceki cinsel ilişkileri sırasında çektikleri görüntü ve fotoğrafları internette yayınlamakla tehdit  etti. İ.Y., yaşadığı Manisa'dan sık sık Konya'ya gelerek genç kıza şantaj yapıp, zorla defalarca birlikte oldu.

Staj yaptığı okulun önüne geldi

Dün Konya'ya tekrar gelen İ.Y., genç kadının staj yaptığı okulun önüne giderek iddiaya göre yine, çıplak görüntüleriyle tehdit edip, zorla otomobile bindirip bir otele götürüp, birlikte oldu. İddiaya göre İ.Y., otelde genç kadının cep telefonu ve cüzdanına da el koydu. Şantajdan korktuğu için polise gitmeyen kadın, akşam saatlerinde İ.Y.'nin eğitim gördüğü üniversitenin önünde beklemesi üzerine bu kez polise durumu bildirdi. İ.Y. de üniversiteye gelen polisler tarafından gözaltına alındı.  

Çok sayıda görüntü çıktı

Sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen İ.Y.'nin cep telefonuna da el konuldu. Polis, İ.Y.'nin telefonunda yaptığı incelemede genç kadınla birlikte olurken çekildiği çok sayıda görüntü ve fotoğraf ele geçirdi.

"Şantaj yapıp zorla ilişkiye girdi"

İfadesi alınan genç kadın, "İ.Y. ile geçtiğimiz yaz tanıştık. Bana bekar olduğunu söyledi. Sevgili olduk. 4 ay önce evli olduğunu öğrenince ayrılmak istedim. Ancak elindeki görüntülerle bana şantaj yaptı. Benimle zorla birlikte oldu. Ben de korkudan polise gidemedim" dediği öğrenildi.Suçlamaları kabul etmeyen İ.Y.'nin ise ifadesinde, genç kadınla gönüllü olarak cinsel ilişkiye girdiklerini öne sürdüğü öğrenildi. Sorgulamasının ardından  "Cinsel saldırı, tehdit ve şantaj" suçlamalarıyla adliyeye sevk edilen İ.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS