'Uyuşturucu bağımlılarına karşı' silahlanan mahallede ceset bulundu

'Uyuşturucu bağımlılarına karşı' silahlanan mahallede ceset bulundu

'Uyuşturucu bağımlılarına karşı' silahlanan mahallede ceset bulundu

Bursa’da sakinlerinin bir süre önce, "uyuşturucu bağımlılarından korunmak için" silahlanıp nöbet tuttuklarını açıkladığı mahallenin yakınında bir ceset bulundu. Cesedin 28 yaşındaki A.B.'ye ait olduğu belirlendi, eşi ve annesi sinir krizi geçirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bursa’da kolluk güçlerinin görevini üstlenen bir mahallenin sakinleri, "uyuşturucu bağımlılarından korunmak için" silahla nöbet tutuyor. Mahallenin yakınındaki bir moloz yığını arasında da bir kişi ölü bulundu.

Cesedi bulunan Suriyeli kadın töre kurbanıymış

Edinilen bilgiye göre, Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Çukurca Mahallesi 618. Sokak’ta bulunan boş bir arazide hareketsiz yatan bir kişiyi gören vatandaşlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Otoparkta ceset bulundu

 

Eşi ve annesi sinir krizi geçirdi

Ölüm sebebi henüz belirlenemeyen şahsın 28 yaşındaki A.B. olduğu öğrenildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen A.B.’nin eşi S.B. ile annesi G.B. sinir krizleri geçirdi. Cesedi görünce feryat eden aile bireyleri, sağlık ekipleri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şahsın cesedi ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Polis ekiplerinin olayla alakalı tahkikatı sürüyor.

Mahalle muhtarı uyuşturucu uyarısı yapmıştı

Öte yandan, Çukurca Mahallesi yakınlarındaki Alemdar Mahallesi’nin muhtarı Abdullah Akay, metruk binalarda uyuşturucu kullananlara karşı vatandaşların silahlarla nöbet tuttuğunu ve tabakhaneler olarak bilinen metruk binaların bir an evvel temizlenmesi gerektiğini söylemişti.