Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları 2019 | VGM duyuru sayfası

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları 2019 | VGM duyuru sayfası

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları 2019 | VGM duyuru sayfası

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları açıklandı mı? Vakıflar Genel Müdürlüğü bursuna başvuran üniversite (yükseköğretim) öğrencileri sonuçları araştırıyor. Bilindiği üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim burs başvuru sonuçları açıklanmıştı. Peki, VGM 2019 - 2020 yükseköğretim burs başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte, duyuru sayfası…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim burs başvuru sonuçları açıklandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019 – 2020 yükseköğretim (üniversite) bursu için başvuru yapan öğrenciler ise “VGM 2019 - 2020 yükseköğretim burs başvuru sonuçları açıklandı mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. İşte, Vakıflar Genel Müdürlüğü bursuyla ilgili merak edilen detaylar…

VAKIFLAR BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Hemen belirtelim ki, Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerine devam edilmektedir. Yükseköğrenim burs başvuru sonuçları VGM’nin resmi internet sitesi “duyurular” sayfası üzerinden açıklanacaktır. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğüne yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

VAKIFLAR BURSU DUYURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmekte ve açık kontenjanları nispetinde burslandırmalar yapılmaktadır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak VGM’nin Bölge Müdürlüklerince bilgilendirmeler yapılacaktır.

VGM’nin Bölge Müdürlüklerince, talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerinin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.