Valilik uyardı, Bodrum kavruluyor

Valilik uyardı, Bodrum kavruluyor

Bodrum'da hissedilen hava sıcaklığının 40 dereceyi aşmasıyla birlikte, tatilciler ve yabancı turistler, plajlara ve havuzlara akın etti. Muğla Valiliği yazılı açıklama yaparak aşırı sıcaklara karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Muğla Valilliği, sıcak havaya karşı uyarılarda bulundu. Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi ilçelerinde hissedilen hava sıcaklıkları 40 dereceyi aştı. Muğla Valiliği yazılı açıklama yaparak aşırı sıcaklara karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.


Güneşten korunun çağrısı

Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan yaptığı yazılı açıklamada güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında denize girilmemesi ve güneşlenilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

"Bu saatlerin dışında denize girmek isteyenler güneşten koruyucu krem kullanmalı, şapka ve gözlük gibi gerekli koruyucu önlemleri almalı ve uzun süre kesintisiz güneşlenmemelidir. Risk altındaki yetişkinler ve yaşlılar, günde en az iki kez güneş veya sıcak çarpması yönünden izlenmelidir. Bebekler ise bu açıdan daha sık izlenmelidir. Bebek, çocuk, engelliler ve hayvanlar kapalı ve park etmiş araçlarda kesinlikle bırakılmamalıdır. Araçların iç ısıları, klima olsa dahi park edildikten çok kısa süre sonra yükselmektedir" dedi.

Aşırı sıcaklar bir hafta daha etkisini sürdürecek

Aşırı sıcaklara rağmen turistler bugün de sahilleri ve otellerin havuzlarını doldurdu.


Bölgedeki aşırı sıcakların bir hafta daha etkisini sürdüreceği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS