Veysel Eroğlu otellerin yanmaktan nasıl kurtarıldığını açıkladı

Veysel Eroğlu otellerin yanmaktan nasıl kurtarıldığını açıkladı

Antalya'da Kumluca ve Adrasan'daki orman yangınlarıyla ilgili konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Otelleri korumak için orman teşkilatı kendine has, dünyada ilk defa uyguladığı metotla oradaki bütün otelleri yanmaktan kurtardı, yoksa oteller büyük bir risk altındaydı." dedi.

Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü Yangın Harekat Merkezindeki basın toplantısında, yurt genelinde bugün 18 yangının çıktığını belirtti.


Bunların 16'sının tamamen kontrol altına alındığını bildiren Bakan Eroğlu, Antalya'da iki yangının yaşandığını söyledi.


Antalya'da tatil cennetinde yangın. Olimpos boşaltılıyor


Kumluca'daki yangının gece söndürüldüğünü ancak rüzgarın yönünün dönmesi neticesinde yangının tekrar alevlendiğini ifade eden Eroğlu, "Şu anda Kumluca'daki yangını kontrol altına aldık. Hatta bazı ekipleri şu anda devam eden Adrasan'a çektik. Şu anda 700 elemanımız bu yangına müdahale ediyor" diye konuştu.


Adrasan'da orman yangını


Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin cansiperane şekilde yangınla mücadele ettiklerini dile getiren Eroğlu, "Otelleri korumak için orman teşkilatı kendine has ve dünyada ilk defa uyguladığı bir metotla oradaki bütün otelleri yanmaktan kurtardı. Yoksa oteller büyük risk altındaydı" ifadelerini kullandı.


Eroğlu, Kumluca'daki ekipleri Adrasan bölgesindeki diğer yangına sevk ettiklerini bildirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS