WWF Türkiye Genel Müdürü Pasinli: Denizlerimizde istilacı türler görülüyor

Video: WWF Türkiye Genel Müdürü Pasinli: Denizlerimizde istilacı türler görülüyor
CNN TÜRK ekranlarından <a class="in-news-link" href="/hakan-celik" target="_blank" title="Hakan Çelik haberleri">Hakan Çelik</a>'in sunumuyla ekrana gelen Hafta Sonu programına konuk olan WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> Genel Müdürü <a class="in-news-link" href="/asli-pasinli" target="_blank" title="Aslı Pasinli haberleri">Aslı Pasinli</a>, <a class="in-news-link" href="/iklim" target="_blank" title="iklim haberleri">iklim</a> ve çevre değişikliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

CNN TÜRK ekranlarından Hakan Çelik'in sunumuyla ekrana gelen Hafta Sonu programına konuk olan WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, iklim ve çevre değişikliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İklim değişikliğinin sonuçları olarak aşırı yağış ve kuraklıkların birer gösterge olduğunu dile getiren WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, "En büyük tehlike su kaynaklarının tükenmesi" açıklamasında bulundu.

Pasinli sözlerine şöyle devam etti:

Örneğin; Güney Afrika Cape Town'da su tükendi. Bizim denizlerimizde de su konusunda istilacı türler görülüyor. Orfoz balığı, 'imdat' diyor. Avlanması yasak ama yasağa uyulmuyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS