Yalçın Akdoğan: Siyasi cinnet geçirenler sadece kendisine zarar verirler

Yalçın Akdoğan: Siyasi cinnet geçirenler sadece kendisine zarar verirler

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin TBMM'deki grup toplantısındaki konuşmasına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. CHP liderine bir tepki de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'ten geldi.

Yalçın Akdoğan, "Kemal Kılıçdaroğlu grupta yine kin kusmuş, hezeyanlarını sürdürmüş. Çok çirkin ve çok ayıp. Bu nasıl bir seviyedir, nasıl bir terbiyedir? Hakaret etmeyi normal bir siyaset tarzı haline getirmeye çalışıyor, bunu ne demokrasi kaldırır, ne hukuk, ne insani terbiye. Hezeyan ve saldırganlıkla ortaya çıkan Siyasi kudurmuşluk bir tükenme halidir, siyasi cinnet geçirenler sadece kendisine zarar verirler" dedi.

Ömer Çelik: Türkçe'yi de utandırıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmayla ilgili olarak Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle: "Kılıçdaroğlu bugün harfleri, kelimeleri ve cümleleri bile utandıran bir konuşma yaptı Mecliste. Kılıçdaroğlu'nun siyasi meseleleri ele alışındaki kısırlık ve özellikle Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı dil artık siyasetin dışındadır . Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dil ile artık siyaset dışı disiplinlerin ilgilenmesi lazım. CHP'yi siyaseten yok oluşa sürüklüyor. Bu CHP'nin meselesi bir açıdan. Fakat diğer yandan demokrasiye dair her türlü zemini tahrip eden bir misyonla hareket ediyor.

Şimdiye kadar açtığı hiçbir tartışma siyaseti güçlendirmedi. Tam tersine siyasete düşman yaklaşımlar üretti. Bu bakımdan Kılıçdaroğlu'nun dili demokrasi ve siyaset için hendek ve barikat anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu artık siyaset ve demokrasi kavramlarını utandırdığı gibi, Türkçe'yi de utandırıyor. Bu dili kullanarak CHP'yi yok oluşa sürüklemesi CHP'lilerin meseledir. Fakat bu dilin siyaseti tahrip etme misyonu tüm ülke için  çevre kirliliği üretmektedir.

Karbondioksit pompalayan bir  nefret siyaseti yapıyor. Demokrasinin oksijenini kesmeye çalışıyor. Siyaset, demokrasi ve hukuk adına bir tane anlamlı cümlesi olmayan bir siyasetin temsilcisidir. Öyle anılacaktır. Siyasete düşman, demokrasiyi tahrip eden, Türkçe'yi kirleten bir dil bu. Bu dil ile CHP'yi milletten uzaklaştırma konusunda büyük mesafe katetmiştir Kılıçdaroğlu. Bu dil cumhuriyete de, halka da, siyasi parti kavramına da uzaktır. Ana muhalefet kavramını demokrasisiz, halksız ve siyasetsiz bir dile mahkum etmiştir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS