Yalçın Akdoğan'dan akademisyen bildirisi için açıklama

Yalçın Akdoğan'dan akademisyen bildirisi için açıklama

"Bu kadar deli saçması bir metin görmedim. Bunun bir fikir olduğunu bile düşünmüyorum. Bunu söylemek için zırcahil olmak lazım " Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan akademisyenlerin imzaladığı bildiriyi bu sözlerle değerlendirdi.

Haber Türk televizyonun yayınına katılan Akdoğan, akademisyenlerin imzaladığı bildiri için "Toplumsal gerçeklikten ve hakikatten kopuk bir hezeyanlar kümesi. Öyle ifadeler var ki insanın kanı donuyor. Bir insan böyle deli saçması şeylerle ülkesini nasıl suçlayabilir" değerlendirmesini yaptı.


Metnin, PKK'nın yaptıklarını görmeden sadece devleti katil ilan eden bir yaklaşıma sahip olduğunu söyleyen Akdoğan, "Bunu söylemek için zırcahil olmak lazım. Bildiri yayımlamak fikir özgürlüğü olabilir de onun içinde fikir de yok. Doğrudan devlete ithamlar var" dedi.


Kocaeli'de gözaltına alınan akademisyenler serbest


Doğu'da devam eden operasyonları, "Cumhuriyet tarihinin en uyumlu operasyonları yürütülüyor" sözleriyle aktaran Akdoğan, "Yavaş yavaş da olsa bir neticeye gidiliyor. Güvenlik politikaları açısından iyi bir noktaya geldiğimiz söylenebilir" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS