Son Dakika

YDS başvuru nasıl yapılır? ÖSYM 2021 YDS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılıyor?

A A

25.02.2021 - 17:55 Son Güncelleme:

2021 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı başvuruları bugün ÖSYM tarafından başlatıldı. YDS başvuru ücreti ile ilgili detaylar da AİS sayfası üzerinde yerini aldı. Peki, 2021 YDS başvurusu nasıl yapılır, adaylardan istenen başvuru ücreti ne kadar?

YDS başvuru nasıl yapılır? ÖSYM 2021 YDS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılıyor?

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan sınavlardan biri olan YDS için süreç bugün başladı. Sınava katılacak olan adaylar bugün başvurularını gerçekleştirmeye başlayacaklar. İşte başvurularla ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

YDS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin bu yıl için belirlediği başvuru ücreti 145 TL olarak belirlendi. Adaylar başvuru ücretini ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden ya da anlaşmalı bankalarından ödeyebilecekler. Bu bankalar ise Akbank, Albaraka Türk, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Halkbank, ING Bank, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Bankası.

ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

YDS 2021 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava katılacak olan adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

25 Şubat 2021 Perşembe günü başlayan başvuru işlemleri 8 Mart 2021 günü saat 23:59’a kadar devam edecek.