hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2019 YDS sonuç sayfası

  YDS ne zaman açıklanacak ÖSYM 2019 YDS sonuç sayfası
  expand

  YDS sonuçları, 24 Mart Pazar günü yapılan sınavın ardından en çok araştırılanlar arasında yerini aldı. Öte yandan 2019 YDS/1 soru ve cevapları ÖSYM tarafından ilan edildi. Bununla birlikte ÖSYM tarafından YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihte YDS tarafından ilan edildi. Peki; YDS ne zaman açıklanacak? İşte cevabı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YDS sonuçları, 24 Mart tarihinde yapılan YDS/1 sınavının ardından en çok sorgulananlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Geçtiğimiz Salı günü YDS soru ve cevapları ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden yayınlandı. Öte yandan sonuçların açıklanacağı tarih ise ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ilan edildi. Peki; YDS 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

  YDS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2019 yılının ilk YDS sınavı 24 Mart Pazar günü gerçekleşti. Saat 10.15’te başlayan sınav 180 dakika sürdü. Sınav sonrası gözler ise YDS soru ve cevaplarına çevrildi. YDS sonu ve cevapları sınavdan bir gün sonra yani 26 Mart pazartesi günü saat 14.45'te yayınlandı ve 5 Nisan'a kadar ÖSYM'nin sayfası üzerinden görüntülenebilecek.

  YDS sonuçları ise 19 Nisan 2019 günü ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası, ÖSYM AİS üzerinden yayınlanacak. Sonuçların açıklanma saati ise belirsizliğini koruyor.

  ÖSYM YDS SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

  YDS 2019 YILINDA 16 KEZ YAPILACAK

  2019 yılında 3 kez basılı (İlki 24 Mart Pazar günü yapıldı) 13 kez de elektronik olmak üzere toplamda 16 kez Yabancı Dil Sınavı gerçekleştirilecek. Sınava katılacak olan kişiler Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dilleri içerisinden hangisini tercih ettiyse o dilden bilgileri ölçülmüş olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow