hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS sonuçları açıklandı! 2023 YDS sonuç sorgulama ÖSYM sonuç sayfası!

  YDS sonuçları açıklandı 2023 YDS sonuç sorgulama ÖSYM sonuç sayfası
  expand

  YDS 2023 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yabancı Dil Sınavı 22 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşmiş ve sonuçlar için geri sayıma geçilmişti. İşte ÖSYM sonuç sayfasında yer alan YDS sonuç sorgulama sayfası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ile ilgili ÖSYM’den beklenen açıklama geldi. Sonuçların erişime açıldığını duyuran ÖSYM adayların cevap kağıtlarının da yayınlandığını belirtti.

  YDS SONUÇLARI SORGULAMA ÖSYM SONUÇ SAYFASINDA

  ÖSYM’den yapılan açıklamada “22 Ekim 2023 tarihinde uygulanan 2023 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (2023-YDS/2) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 31 Ekim 2023 tarihinde saat 09.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.” denildi.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  YDS cevap kağıtları ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle: 22 Ekim 2023 tarihinde uygulanan 2023 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2023-YDS/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri, cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunmasıyla elde edilen cevapları ve soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 31 Ekim 2023 tarihinde saat 09.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adaylar; ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar; aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow