YDUS tercihlerinde son gün! İşte, ÖSYM YDUS tercih sayfası

YDUS tercihlerinde son gün! İşte, ÖSYM YDUS tercih sayfası

YDUS yani Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları 24 Ocak 2019 tarihinde açıklanmış, adaylar 19 Nisan itibariyle tercihlere başlamıştı. Tercihlerde son güne gelinde. ÖSYM tercihlerin yapılacağı son saati duyurdu. İşte, ÖSYM YDUS tercih sayfası…

YDUS (Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) tercihleri ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden başladı. 23 Aralık tarihinde yapılan YDUS 2018 sonuçları 24 Ocak 2019’da açıklanmıştı.

Sonuçların açıklanmasının ardından tercih dönemi 19 Nisan’da ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden başladı. Tercihlerde bugün son gün. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde şu açıklama yapılmıştı:

2018 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2018-YDUS) tercih işlemleri, 19-29 Nisan 2019 tarihleri arasında bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden internet aracılığıyla yapılacaktır. Yerleştirme, 2018- YDUS Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacaktır.

Tercih Alınacak Alanlar : Çocuk Cerrahisi, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji ve Üroloji

Davası süreci devam eden alanlarla (İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anesteziyoloji ve Reanimasyon) ilgili değerlendirme ve tercih işlemi idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.

Tercihler bugün saat 23.59’a kadar devam edecek.

YDUS TERCİH SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

YDUS NEDİR?

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San'atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun ve 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY) (http://tuk.saglik.gov.tr/mevzuat.html) uyarınca, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) yan dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar ile 1219 sayılı Kanunun Ek 14. maddesinin 2. fıkrası hükmünce, bu Kanunun Ek-1 sayılı çizelgesinin 3. sütununda uzmanlık eğitimini kısa süreli olarak yapabilecekleri belirlenen uzmanlar arasından ana dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme işlemleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Yarışma esaslarına dayanan Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS), mesleki bilgi üzerine yapılır. Sınavın amacı uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS