Yılbaşı sokağa çıkma yasağı kaç gün? Yılbaşı sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı mı?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı kaç gün? Yılbaşı sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı mı?

Yılbaşına sayılı günler kala vatandaşlar sokağa çıkma yasağının kaç gün olduğunu araştırmaya başladı. Bu yıl koronavirüs sebebiyle diğer yılbaşı kutlamalarından farklı olacak. Peki, yılbaşı sokağa çıkma yasağı kaç gün? Yılbaşı kutlamaları yasaklandı mı?

Vatandaşlar tarafından merak konusu olan yılbaşı sokağa çıkma yasağının kaç gün olduğu belli oldu. Sokağa çıkma yasağı olduğundan ve de kutlamalar yasak olduğundan dolayı bu yıl insanlar 31 aralık yılbaşı gecesini, 2021 yılının gelişini evlerinde aileleri ile birlikte karşılayacak.

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı kaç gün?

Türkiye genelinde 31 Aralık Perşembe günü 21:00 itibari ile 1,2,3 Ocak günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlamalar 31 Aralık Perşembe günü 21:00’dan başlayıp 4 Ocak saat 05:00’e kadar sürecek.

 

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı mı?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid-19 Salgını” konulu ek genelge gönderdi. Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

Genelgede, 14 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanı’nın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde, Covid-19 salgınıyla mücadelede gelinen aşamanın değerlendirilmesi sonucunda ek kararlar alındığı ifade edilerek, alınan ek kararlar şu şekilde sıralandı: 31 Aralık 2020 - 4 Ocak 2021 tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, 1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Yılbaşı kutlamaları yasaklandı mı?

Perşembe günü gerçekleşen yılbaşı da dahil olmak üzere 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Buna ek olarak da yılbaşı kutlamalarının olmaması adına otel ve konaklama tesislerinde her türlü eğlencenin yasak olduğuna ilişkin genelge 81 il valiliklerine gönderildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS