Yılın ilk karı Anadolu'yu beyaza bürüdü

Yılın ilk karı Anadolu'yu beyaza bürüdü

Yurdun orta ve kuzey kesimlerine de yılın ilk karı düştü... Kastamonu, Tokat, Çankırı, Erzurum ve Yozgat'ta kar yağışı başladı...

Kastamonu- Ankara Karayolu'nun Ilgaz Dağı bölümünde etkili olan kar yağışı ulaşımı aksattı. Bölgede öğle saatlerinde başlayan yağışla, kar kalınlığı akşama doğru 10 santime ulaştı. Hazırlıksız yakalanan bazı araçlar yolda kaldı. 


Tokat'ta ise Tokat- Sivas karayolu Çamlıbel mevkiinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Akşam saatlerinde başlayan yağış nedeniyle bazı kamyon ve TIR'lar yolda kaldı.


Çankırı'da da kar yağışı vardı... Çankırı- Ilgaz Dağı arasında aniden bastıran kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Hazırlıksız yakalanan sürücüler uzun saatler yolda bekledi. 


Yozgat'ta ise gün boyu aralıklarla yağan yağmur akşam saatlerinde yerini kara bıraktı. Evlerin çatıları ve araçlar beyaza büründü. 


Kentte trafik kazaları da yaşandı. Buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda 12 araç birbirine girdi. Zincirleme kazada 3 kişi hafif şekilde yaralandı.  


Erzurum merkezde gece başlayan kar yağışı kenti beyaza bürürken, sabah saatlerinde trafiğe çıkan sürücüler zor anlar yaşadı. Bölge genelinde görülen kar yağışı ulaşımda da aksamalara neden oldu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS