YKS 2019 sonuçları için son saatler!

YKS 2019 sonuçları için son saatler!

YKS sonuçları önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından sınava katılan adayların erişimine açılacak. Sonuçların açıklanmasının ardındansa tercih maratonu başlayacak. Peki, geri sayımın devam ettiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda sonuçlar ne zaman açıklanacak?

YKS sınav sonucu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kısa süre sonra erişime açılacak. Adaylar geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen sınavlardan elde ettikleri sonuçlar ile üniversite tercihlerini yapacaklar.


YKS 2019 sonuçları ise ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 18 Temmuz 2019 Perşembe günü açıklanacak.


TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 farklı oturumla gerçekleştirilen sınavlarda adaylar sıralamaya girebilmek için yarıştı.


YKS SONUÇ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?


Öğrenciler YKS sonuçlarına ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ulaşabilecekler. Adaylar sonuçlara TC. Kimlik No ve ÖSYM şifresi ile erişebilecek.  


TYT’DE 1 MATEMATİK SORUSU İPTAL


2019-TYT Temel Soru Kitapçığındaki Matematik Testinin 7. sorusunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verilmiştir. 2019-YKS Kılavuzunun "3.10.1. Sınav Puanları Nasıl Hesaplanacaktır?" maddesinde yer alan "Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır." hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS