hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS başvuruları: ÖSYM saat verip uyardı! 2019 YKS başvuru sayfası

  YKS başvuruları: ÖSYM saat verip uyardı 2019 YKS başvuru sayfası
  expand

  YKS başvuruları son gün için geri sayım başladı. Başvuru süresinde sona yaklaşılırken ÖSYM saat verip, YKS (TYT – AYT – YDT) başvurusu yapacak adayları uyardı. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden yapılacak başvurular, ücretlerin yatırılması ile son buluyor. Peki; 2019 YKS başvuruları son gün ne zaman? Ücretler hangi bankalara yatırılacak? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS başvurularında sona yaklaşılıyor. Başvuru süresinin sonuna yaklaşılırken, ÖSYM tarafından saat verilip, sınava katılacak adaylar uyarıldı. AYT – TYT ve YDT olmak üzere 3 aşamadan oluşan YKS’ye girecek lise son (12. Sınıf) öğrencileri ve lise mezunları YKS başvuru tarihi ve son başvuru saatini araştırıyor. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan Twitter üzerinden uyarıda sınava girecek olan adaylara saat hatırlatması da yapıldı.

  Peki; YKS ne zaman? YKS başvuruları son gün ne zaman? İşte, YKS ile ilgili merak edilen soruların cevabı…

  2019 YKS BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?

  YKS 2019 başvuruları 6 Mart saat 23.59’a kadar devam edecek. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından Twitter üzerinden yapılan hatırlatmada, adaylar son başvuru günü ve saatini kaçırmamaları noktasında uyarıldı. İşte ÖSYM tarafından yapılan açıklama:

  2019 YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı Başvuruları 6 Mart 2019 Çarşamba günü sona eriyor.

  İnternet aracılığıyla bireyler başvurular 6 Mart 2019 saat 23.59’da sona erecek.

  TYT sınav tarihi: 15 Haziran 2019

  AYT sınav tarihi: 16 Haziran 2019

  YDT sınav tarihi: 16 Haziran 2019

  YKS (AYT - AYT – YDT) sonuç tarihi: 18 Temmuz 2019

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR

  YKS başvuruları öncelikle ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası (AİS) üzerinden yapılıyor. ÖSYM kaydı bulunmayan adayların herhangi bir ÖSYM merkezine giderek, öncelikle ÖSYM AİS’e kaydolmaları gerekiyor. ÖSYM AİS üzerinden yapılacak başvurunun ardından adayların, YKS’nin her oturumu için adayların ÖSYM tarafından belirtilen bankalara 50 TL yatırmaları gerekiyor.

  YKS BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

  İşte ÖSYM tarafından açıklanan bankalar:

  Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow