Son dakika... YKS cevap kağıtları ÖSYM'nin sitesinde erişime açıldı

Son dakika... YKS cevap kağıtları ÖSYM'nin sitesinde erişime açıldı

YKS cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM tarafından bugün erişime açıldı. Toplamda 10 gün boyunca erişime açık olarak kalacak kağıtlarla adaylar sınavda yaptıkları hataları kontrol edebilecek. Peki, YKS cevap kağıtlarına nereden ve nasıl ulaşılabilecek?

YKS sonuçları ile ilgili beklenen açıklama akşam saatlerinde yapan kurum bu kez adayların sınavda verdiği cevapların yer aldığı cevap kağıtlarını erişime açtı. Böylelikle adaylar doğru olması gereken cevapları ve kendilerinin sorulara verdikleri yanıtı görüntüleyebilecek.


Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?


YKS cevap kağıtları ve aday cevapları ile ilgili ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle; 15 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceliyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Temmuz 2019 tarihinde saat 11.35'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.


YKS CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME İÇİN TIKLAYINIZ...


YKS CEVAPLARI NASIL ÖĞRENİLİR?


Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.


TYT puanı ile alım yapan bölümler


Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.


YÖK Atlas tercih sayfası


Öte yandan cevap kağıtlarının erişime açıldığı bilgisi kurumun resmi Twitter adresi üzerinden de adayların bilgisine sunuldu. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS