YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte YKS sonuç tarihi

YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte YKS sonuç tarihi

Yükseköğertim Kurumları Sınavı – YKS 2019 tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanları heyecanla bekleniyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından YKS 2019 kılavuzu yayınlanmış ancak bu kılavuzun örnek olarak yayınlandığı açıklaması yapılmıştı. Peki, YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen soruların cevabı…

YKS 2019 sonuçları heyecanla beklenirken ÖSYM tarafından YKS 2019 tercih kılavuzu yayınlandı. Yapılan açıklamada tercih kılavuzunun örnek olarak yayınlandığı bildirildi. Bununla birlikte asıl tercih kılavuzunun da ne zaman yayınlanacağı ve üniversite kontenjanları da merak ediliyor. Peki, YKS tercih kılavuzu ne zaman ve üniversite kontenjanları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen soruların cevabı…


YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları sınav sonrası heyecanla bekleniyor. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre sonuçlar 18 Temmuz 2019'da açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler ise 23 – 29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.


ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?


ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde bir tercih kılavuzu yayınlandı. Ancak yayınlanan tercih kılavuzunun ön fikir oluşturması amacıyla yayınlandığı açıklandı. Yani henüz asıl tercih kılavuzu yayınlanmadı. Peki; YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte konu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklama:


"2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 20 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS