YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? ÖSYM’den son dakika açıklaması

YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? ÖSYM’den son dakika açıklaması

YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanları üniversite adayları tarafından merak ve heyecanla bekleniyor. Konuyla ilgili ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi. Peki, YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanları ne zaman yayınlanacak? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm merak edilen soruların detayları…

Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS 2019 sınav sonuçları heyecan ve merakla beklenirken ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi. YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanları ile ilgili yapılan açıklama sonrası öğrenciler YKS tercih kılavuzlarının ne zaman açıklanacağı araştırmaya başladı. Peki, YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Üniversite kontenjanları ve YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen detaylar…


YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları sınav sonrası heyecanla bekleniyor. Konu ile ilgili ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre sonuçlar 18 Temmuz 2019'da açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler ise 23 – 29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.


YKS TERCİH KILAVUZU ve KONTENJANLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?


ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde bir tercih kılavuzu yayınlandı. Ancak yayınlanan tercih kılavuzunun ön fikir oluşturması amacıyla yayınlandığı açıklandı. Yani henüz asıl tercih kılavuzu yayınlanmadı. Peki; YKS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte konu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklama:


"2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 20 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS